20 yaşındaki genç protestolarda hayatını kaybetti, 38 örgüt yarın sokağa çıkıyor, Tunus Emekçileri Partisi: Suç çetelerini devletten temizleyeceğiz

Tunus’taki protestolarda 20 yaşındaki Heykel El-Raşidi, polisin attığı gaz bombasının başına isabet etmesiyle hayatını kaybetti.

Tunus’ta ikinci haftasına giren protestolarda yarın için 38 örgüt tarafından sokak çağrısı yapıldı.

Dünkü protestolarda 20 yaşındaki Heykel El-Raşidi’nin, başına isabet eden gaz bombasından dolayı hayatını kaybetmesinin ardından, Tunus’ta sokağa kitlesel çağrılar yapıldı.

Protestolarda büyük rol oynayan Tunus solu, daha önce 12 sol parti ve Marksist örgüt ile gösterilerin bir parçası olduklarını açıklamış ve sokağa kitlesel katılım çağrısı yapmıştı.

8 örgüt ve derneğin bugünkü ortak çağrısında, yarın için kitlesel sokak gösterileri çağrısı yapıldı.

Tunus Emekçileri Partisi’nden de bugün yapılan açıklamada ‘sistemi kontrol edenlerin meşruluğunu yitirdiği’ ifade edildi ve yarınki protestoya kitlesel katılım çağrısı yapılarak ‘suç çetelerini devletten temizleyeceğiz’ denildi.

Açıklamın devamında ‘halkı yoksullaştıran, yolsuzluk ve suç çeteleri devrilene kadar’ gösterilerin devam edeceği ifade edildi.

20 yaşındaki Heykel El-Raşidi’nin ölümünü bu gösteriler için bir dönüm noktası olarak gören parti ‘bozguncu yönetim partileri devrilecek’ denildi. (Tunus medyası)